"Od słowa do akcji - czyli każdy może być reżyserem"

Gminna Biblioteka Publiczna w Szaflarach, miała możliwość wzięcia udziału w projekcie "Zaprogramuj się na czytanie" w ramach programu "Małopolskie Czytanie", finansowanego przez Wojewodę Małopolski. Rekrutację otwartą bibliotek prowadziło Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "Meritum". Projektem zostało objętych 10 bibliotek z terenu województwa Małopolskiego.

Warsztaty w Bibliotece w Szaflarach odbyły się 12 listopada 2015r. na sali obrad Urzędu Gminy (w budynku, w którym ulokowana jest biblioteka gminna). Do udziału w nich przez Gminną Bibliotekę Publiczną zostali zaproszeni uczniowie ZSPiG w Skrzypnem, w ramach współpracy gminnej biblioteki ze szkołą. Gościnnie w warsztatach uczestniczyła Natalia Staszel - animator kultury w GCKTiS w Szaflarach.

Realizatorzy warsztatów zapewnili wszelkie potrzebne materiały, w tym klocki lego. Dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów, zostały przeprowadzone ciekawe i kompletne zajęcia. Punktem wyjścia była bajka Stanisława Lema Trzej elektrycerze, na podstawie której uczestnicy warsztatów budowali roboty i je komputerowo programowali. Wykonali też scenografię do akcji, ponieważ całość warsztatów była utrzymana w konwencji planu filmowego. Efektem końcowym pracy zespołowej był nakręcony film, z robotami w roli głównej.

Więcej na temat warsztatów można też przeczytać w artykule, zamieszczonym na stronie gminnej, którego autorem jest Henryk Chrobak - dyr. ZSPiG w Skrzypnem: Uczniowie ze Skrzypnego w Kosmicznej Scenerii, czyli inna strona czytania.

O zainteresowaniu uczniów zajęciami niech dopowiedzą zamieszczone zdjęcia:

Relacja: Maria PiszczekRelacja na stronie Urzędu Gminy Szaflary