Gminna Biblioteka Publiczna w Szaflarach
Wejścia na stronę
Dzisiaj jest:


e-źródła informacji >> e-słownikiLeksyka

Leksyka - w chwili obecnej Leksyka zawiera ponad 286.000 haseł. Jest to jeden z największych, słownik angielsko-polski. zawiera szeroki zasób słownictwa, dzięki zastosowaniu technologii internetowej z Leksyki możesz korzystać w domu, pracy i u znajomych. Może być stosowana jako baza danych, rozróżnia słownictwo amerykańskie, brytyjskie, kanadyjskie i australijskie. Gwarantuje to obiektywne opracowanie haseł i zastosowanie słownictwa wykorzystywanego w różnych środowiskach.

Słowniki PWN

Słowniki PWN - obecnie nakładem wydawnictwa ukazuje się około 500 książek rocznie. Wiodącymi publikacjami są encyklopedie uniwersalne, słowniki języka polskiego i podręczniki akademickie ze wszystkich niemal dziedzin wiedzy. Obecnie wydawnictwo ma największy w Polsce wybór nowoczesnych i aktualnych słowników, które opracowywane są na podstawie Korpusu języka polskiego PWN.

Słownik Synonimów

Słownik synonimów - słownik synonimów to wolnodostępny słownik wyrazów bliskoznacznych języka polskiego. Słownik synonimów to interaktywna witryna służąca do obsługi polskiego słownika wyrazów bliskoznacznych.

Słownik Wyrazów Obcych i zwrotów Obcojęzycznych W. Kopalińskiego

Słownik Wyrazów Obcych i zwrotów Obcojęzycznych W. Kopalińskiego - jest to pierwszy wydany słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych
w Internecie.

MEGAsłownik

Mega słownik - przyjazny darmowy słownik wielojęzykowy zawierający blisko 250 tys. haseł. Bardzo rozbudowana część specjalistyczna.
do góry
Ostatnia aktualizacja -