This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 0.83 PLN!
Want to support this website? Click here and buy hosting plan!
Gminna Biblioteka Publiczna w Szaflarach
Wejścia na stronę
Dzisiaj jest:


e-źródła informacji >> biblioteki cyfrowedLibra

rzbc - Digital Library Framework. dLibra to pierwsze polskie środowisko służące budowie bibliotek cyfrowych. dLibra rozwijana jest przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe od 1999 roku. Celem projektu jest stworzenie środowiska biblioteki cyfrowej nowej generacji, umożliwiającej zarządzanie, przetwarzanie, przeszukiwanie i dostarczanie dokumentów w formie elektronicznej. System stanowi bazę dla budowy sieci polskich, regionalnych i instytucjonalnych bibliotek cyfrowych uruchamianych w sieci PIONIER.

Federacja Bibliotek Cyfrowych

fbc - Federacja Bibliotek Cyfrowych (FBC) to wyszukiwarka zasobów polskich biliotek cyfrowych i repozytoriów w Polsce. Zasoby te współtworzone są przez wiele instytucji naukowych i publicznych, takich jak wyższe uczelnie, biblioteki, archiwa, muzea czy ośrodki badawcze. Zakres i zasięg nieograniczony. Wyszukiwania możemy dokonać
w różnych językach i różnych formach publikacji.

Polska Biblioteka Internetowa

pbi - PBI jest jedną z form realizacji przez Polskę założeń europejskiego programu e-Content, a konkretnie jego obszaru dotyczącego stworzenia europejskich zbiorów danych cyfrowych w dziedzinie sztuki, dziedzictwa kultury, archiwów i bibliotek. Zasadniczym celem PBI jest wyrównanie szans dostępu do różnych publikacji wydanych w języku polskim.
Ostatnia aktualizacja -